Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Günümüzün Sorunu Kepek Nedir?
2 Ekim 2020
Saç Gürleştirme Önerileri
6 Ekim 2020

Hepimiz yıpranmış saç sorunu ile karşılaşabiliriz. Saçlarımızı boyar, düzleştirir, kimyasal işlemler uygular ve krape yaparız. Saçlarımız defalarca işleme maruz kalır. İşte yıpranmış saçlarınızı ipeksi ve sağlıklı görüntüsüne döndürmek için tavsiyelerimiz:

  • Boyalı saçları güçlendirin.

Boyalar, saçları zayıflatabilir. Saçlarımızı bundan sonra boyatmayacağımıza değin söz veremeyeceğimiz net olduğundan kullandığımız şampuanlarla bu durumu telafi etmemiz gerekir. Böylelikle kopmalar önlenerek, saçlarınız beslenecek ve sık kullanılan renklerin tadını daha fazla yaşayabileceksiniz.

  • Saç bakımına önem verin.

Güçlerini ve sıhhatli görünümlerini yeniden kazanmaları için narin saçların güçlendirilmesi gerekir.

  • Yağlara önem verin

Tatile çıkarken yanımıza yanlızca tek tek ürün alabilseydik, saç yağı alırdık. Saç yağları, saçın tuz ve kloru emmesini önlemeye yardım eder, ayrıca elektriklenmenin kontrol altına alınması ve nemli zamanlarda dahi saçların ışıltılı görünmesi için de tercih edilir.

  • Saçlarınızı ısıya karşı koruyun.

Saçlarınıza ısıyla biçim verirken maşanın, saç kurutucusunun ya da düzleştiricilerin kapı aralayacağı zarara karşı saçlarınızı savunmak içinde savunucu bir sprey kullanabilirsiniz.

  • Saçlarınıza hayat verin.

Aşırı derecede yıpranmış saçlar için de saçınız yeniden hareket kazanıncaya ya da kopmalara karşı dayanıklı duruma gelinceye kadar hafta içerisinde minimum iki sefer derinlemesine bakım yapacak ürünler kullanın.