Saç Ekimi

Nedir?

Hepimiz saç sorunu ile karşı karşıya kalınca çevremizden ve medyadan muhtelif tedavi yöntemlerini duymaya ve sorunumuza çare aramaya başlarız. Araştırmalar, referanslar, eczaneler, doktorlar arkadaşlar ve son zamanlarda internet başvurulan ilk kaynaklardır.
Peki buralardan öğrenilenlerin ne kadarı doğrudur, sizin sorununuzu hangisi çözecektir. Aslında doğru soru “ sizin durumunuz ve beklentileriniz için hangi yöntem ile ne elde edersiniz.

İşte burada sizlere en geçerli yöntemler hakkında bilgi vermeyi ve de genel sonuçlarını biraz anlatmaya çalışacağız. Amaç sizleri bilgilendirmek ve konu hakkında detaylı bilgi almanızı sağlamak.

Basit anlamda saç ekimi aslında saç transplantasyonudur. Yani mevcut saçların bir yerden başka bir yere trans edilmesidir, taşınmasıdır. Saç ekimi bir operasyondur ve steril ortamda yapılan tıbbi müdaheledir doktor kontrolünde yapılmalıdır. Saç alınacak bölge ( verici bölge ) iyi ve sağlam saçlara sahip olmalıdır ve kişiye saç azalmış olan bölgede yapılacak seans sonunda ileride nasıl bir saç yoğunluğuna ve saç şekline sahip olacağı çok iyi bir şekilde anlatılmalıdır. Matematiksel olarak kişiye ekstra saç ekilmesi yapılmaz sadece mevcut saç kökler yer değiştirir. Dolayısı ile kişiler saç ekimi sonucunda ve ne kadar zaman sonra ne tür bir görünüme geleceklerini çok iyi öğrenmelidirler. Günümüzde saç ekimi FUT veya FUE ( p- FUE ) denilen yöntemlerle yapılmaktadır. Ana fark olarak FUT yönteminde verici alandan bir şerit halinde saç kesilir ve açılan alan dikilerek kapatılır. FUE yönteminde ise verici alandan şerit halinde kesim yapılmaz ; saçlar tek tek greft hailnde kesilerek alınır. P-FUE ise daha sonra geliştirilmiş Motorlu alım tekniğidir.

İLAÇLAR
Amerikan Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen tek ilaç Propeciadır. Sadece erkeklerde kullanalıbilen bu ilaçlar ile ne tür bir imaja sahip olabileceiğinizi ve bu yöntemlerin sizin isteklerinize cevap verip vermiyeceğini öğrenmek üzere danışabilirsiniz.
ŞAMPUAN KREM LOSYONLAR
Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Ama genel olarak saç dökülmesi genetik bazlı ise bunu geri getirmek mümkün değildir. Bugün reklamlarde çıkan bir sürü ürün hakkında bilgi almak sizin isteklerinize cevap vermeyeceğini danışmak üzere bize başvurabilirsiniz.
IŞIK TERAPİ
Düşük seviye laser ışık terapisi son zamanlarda özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde popüler olmaya başlamış ve de saç ile ilgili bir çok merkeze girmeye başlamıştır. Türkiye ‘ de de uygulanmaya başlamış olan bu yöntemin sizin beklentilerinize ne tür cevap verebileciğini öğrenmek için bize başvurabilirsiniz.