Yağlı Saç Sorunları Ve Çözümleri

Saç Gürleştirme Önerileri
6 Ekim 2020
Saçlar İçin Yararlı Yağlar
8 Ekim 2020

Kıl köklerimizdeki yağ bezeleri, saçlarımızın yumuşaklığını ve elastikiyetini sağlar. Ama kimi sebeplerden kaynaklı çok imal edilen yağ miktarı, saçımızda parlak ve yağlı bir görüntü meydana gelmesine sebep olabilir. Bilhassa buluğ döneminde, bedenimiz daha çok yağ salgıladığından saçlarımız daha yağlı ve bundan dolayı parlak gözükür.
Çevresel faktörler
Saç yağlanması sebepleri arasında gün içerisinde aşırı terleme, hava kirliliği ve nikotin içilen kapalı alanlarda bulunmak da vardır. Sağlıklı bir hayat sürdürmek, bol su içmek, B vitamini alabilmek saçların yağlanmasını azaltacaktır.
Saç yağlanması nasıl önlenir?
Saç yağlanması nasıl geçer diye merak ediyorsanız yaşam tarzınıza özen göstermelisiniz ve kullandığınız ürünlere dikkat ederek saçlarınızdaki aşırı yağlanmaya güle güle diyebilirsiniz!
Saçlarınızı gün aşırı yıkayın
Peki, saç yağlanmasına ne iyi gelir? Saçlarınız hemen yağlanıyor, hep kirliymiş gibi hissediyorsunuz diye aynısı gün içerisinde 2 kere saç yıkamak, her sabah saç yıkamak saçlarınız için yarar yerine zarar sağlıyor. Saç derinizde tespit edilen ve saça yararlı doğal yağın yağ balansını bu yolla bozabilir, saçlarınızın daha fazla yağlanmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle 2 gün içerisinde 1 yağlı saçlar için de saçlarınızı şampuanla yıkamalısınız.
Saçlarını doğal haline bırakın
Yağlı saçlara ne iyi gelir sorusunun yanıtı ısıya ara vermekte gizlidir. Saçlarınızı ısıyla şekillendirmediğinizde,daha geç yağlandığını fark edeceksiniz. Maşayla ve düzleştirici ile şekillendirmeye, fön çekmeye bu süreçte ara vermeni öneririz.
Saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine doğal haline bırakın…