Saçlar İçin Yararlı Yağlar

Yağlı Saç Sorunları Ve Çözümleri
7 Ekim 2020
Saç Mantarı Nedir? Nasıl Geçer?
9 Ekim 2020

Yalancı safran
Saç gözeneklerini güçlendiren, parlaklığı arttıran ve hasarı azaltan yağlar yönünden epey zengindir. Ayrı olarak zeytinyağı ve keten yağına mukayese et pişme sınırında daha yüksek olmasında acele ile gerektirilen zamanlarda her vakit kullanılabilir.

Avokado yağı
Avokado yağı, nerede kullanmayı seçerseniz seçin olağanüstü iyileştiricidir. Çoğu insan bu yağ ile yemek inşa etmeyi seçenek eder, fakat güzellik ürünü şeklinde de kullanılabilmektedir. Avokado yağı, doymamış yağlar ve E vitamini açısından zengindir. Bu arada defa hoş tek kokusu bulunmaktadır ve güzellik pazarında saç bakım ürünleri içinde kullanılır.

Keten yağı
Keten yağı dâhilen kullanılabilir; fakat gerçekte çevresel şeklinde de uygulanabilen mükemmel tek güzellik yağıdır. Saç maskesi, surat temizleyici, kırışıklık engelleyici ve hem de kütikül iyileştirici olarak bile kullanılabilir. Yapısındaki omega 3 yağlar, saçtaki hasarın onarılmasına, saçın güçlenmesine ve parlaklığın yükselmesine yardımcı olur.

Haşhaş yağı
Haşhaş yağı, beden losyonu olarak kullanılabildiği gibi saç tedavisinde de kullanılır. Haşhaş yağının defa hoş ve topraksı tek kokusu bulunmaktadır ve defa kısa bir müddette tesir gösterir. Kepek meselesinin azalmasına ve saçın süratli uzamasına yardımcı olur.

Argan yağı
Maroken yağ, güzellik endüstrisindeki hasar görmüş saçlar içinde sarfedilen son olarak trend yağlardan birisi. Fakat koşup bu ürünlerden alabilmek adına yağın kendini kullanmak defa henüz akıllıca. Argan yağı bünyesinde B vitamini, E vitamini ve saçın onarılması ve savunması içinde kaplama vazifiyeti yapmış ihtiyaç duyulan yağlardan bolca içeriyor.

Zeytinyağı
Zeytinyağı, bünyesinde beden, surat, saç ve tırnaklar içinde oldukça iyileştirici olan tekli doymamış yağlardan bolca içerir. Bu arada parlaklığı arttıran ve saçın rahatlıkla kırılmaya olan eğilimini azaltan E vitamini itibariyle da defa zengindir.