Saç Simülasyonu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçlar Neden Yağlanır ?
14 Ağustos 2020
Saç Simülasyonu İşlemi Nasıl Yapılır ?
18 Ağustos 2020

Saç simülasyonu, pigmentasyonu, dövmesi ya da gölgelendirmesi en popüler saçlandırma uygulamalarından biridir. Saç simülasyonu, halk arasında çoğunlukla saç dövmesi olarak bilinir. Bunun nedeni, kadınların kaşlarına yaptırdığı kalıcı makyaj uygulaması ile hemen hemen aynı şey olmasıdır. Aradaki farklar ise, saç simülasyonu yani saç gölgelendirmesinde olan uygulaması kullanılan cihaz ve boyanın, saç simülasyonuna özel olmasıdır.Saç simülasyonunun kişiye hiçbir zararı yoktur. Saç ektirme ile bir arada kullanılmasında da herhangi bir problem yoktur.

Saç simülasyonu yaptırılan kişiler günlükle yaşamlarında kaldıkları yerden devam edebilirler. Saç dövmesi diye söylenilen, saç simülasyonu uygulamasını yaptıran kişiler ilk birkaç hafta bazı şeylere dikkat etmelidir. Bu dikkat edilmesi gereken hususları saç gölgelendirmesi yaptırdığınız yerde sizlere anlatacaklardır fakat her ihtimale karşın okumanızda fayda vardır.

 • Banyo Yapmak
  İlk 24 saat su ile temas etmemeli. Uygulamanın yapıldığı ilk 2. 3. gün kimyasal şampuan kullanmadan, ovalamadan, ılık su ile kafanızı yıkayabilir, banyo yapabilir veya duş alabilirsiniz. Daha sonraki günlerden seansları bitene kadar kimyasalar şampuan kullanmayınız. Seansların devam ettiği sürede, yani seanslar bitene kadar, uygulamayı yapan uzman tarafından önerilen şampuanı kullanmanızda sakınca yoktur.
 • Solaryum, Sauna ve Güneşe Dikkat
  Saç simülasyonu uygulamasınsa yapılmasından sonraki ilk dört hafta, solaryum ve saunadan uzak durmalı, ayrıca direkt güneş ışınlarından korunmalısınız. Güneşe çıkmanız gerektiğinde şapka takmanız tavsiye edilir.
 • Saç Simülasyonu Yaptıranlar Saçlarını Boyatabilir mi?
  Saç dövmesi, saç pigmentasyonu, saç simülasyonu, saç gölgelendirmesi yaptıranlar elbette saçlarını boyatabilirler. Fakat saç gölgelendirmesi uygulamasının yapıldığı zamandan itibaren 3 – 4 hafta beklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde olan saç boyasında içerisinde bulunan kimyasallar saç simülasyonuna zarar verebilir.
 • Saç Simülasyonu Ömür Boyu Kalıcı mı?
  Saç simülasyonuda, aynı zamanlarda saç dövmesi denmesi sizi yanıltmasın. Bu uygulama ne bir cerrahi işlem, ne de bir dövmedir. Bu nedenle de elbette belli bir ömrü vardır. Bu süre ise kullanım tarzı, hijyene düşkünlük, temizlikte veya korumada kullanılan malzeme içerikleri gibi etkenlere göre değişiklik gösterse de bu uygulamanın ömrü ortalama 2 – 3 yıl kadardır.
  Saç Simülasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?
  Her şeyde olduğu gibi bu işlemde de en çok merak edilen konular arasında ücret konusu gelmektedir. Fakat uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğünü görmeden fiyat tarifesi hakkında her hangi bir şey söylemek mümkün değildir. Bu nedenle, bu uygulamadan faydalanacak kişilerin bir saç simülasyonu merkezine giderek detaylı fiyat bilgisi almasında fayda vardır.

Saç gölgelendirme uygulaması yaptıran kişiler çok geçmeden günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Bunun için çok kısa süre beklemeniz ve bu sürede günlük yaşantınız bir takım detaylarından vazgeçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında daha gür ve sağlıklı görüme kavuşan saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.