Saç Simülasyonu İşlemi Nasıl Yapılır ?

Saç Simülasyonu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
17 Ağustos 2020
Farklı Protez Saç Uygulama Modelleri
20 Ağustos 2020

Güzel ve estetik bir görünüme sahip olmak, her bireyin engellenemez hakkıdır. İnsanlar hergün görünümü için binlerce lira para harcamaktadır. Harcadıkları bu para karşılığında ise istedikleri tek bir şey vardır. O da güzel görünmek. Kadınlar için güzel görünmenin sayısız yolları mevcut iken erkekler için bu durumun imkânları bir hayli sınırlıdır. Erkeklerin görünümünde, en etkili şey ise kuşkusuz saçlardır. Saçları dökülmeye başlayan erkekler, bir çözüm yolu arayışına girerler. İlk tercihleri ise genellikle saç ektirme yöntemi olur. Oysaki halen dökülmeye devam etmekte olan saçları için, saç ektirme yöntemi pekte iyi bir fikir sayılmaz. Bir şekilde de ortaya çirkin bir görüntü çıkar. Peki, saç dökülmesi sorunu yaşayanların yaptırabileceği yöntemler arasında en ideali hangisidir?
Saç Simülasyonu
Tam da bu noktada, saç simülasyonu diyoruz. Saç simülasyonu halk arasında farklı isimlerle de bilinmektedir. Saç pigmentasyonu, saç gölgelendirmesi ve saç dövmesi gibi. Adı ne olursa olsun bizler için önemli olan tek şey işe yarayıp yaramadığıdır.
Saç simülasyonu, saç pigmentasyonu, saç gölgelendirmesi ya da saç dövmesi, her çeşit saç dökülmesinde, özellikle de saçın seyrelmesinde çok işe yaramaktadır. Saç simülasyonu, yani saç gölgelendirmesi, saçın daha gür görünmesini sağlamaktadır. Böylece saç ektirmek bir yöntem olmaktan çıkmakta ve bu yöntem sayesinde saç ektirmeye gerek kalmamaktadır.
Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?
Saç simülasyonu saç dövmesi olarak da tabir edilmektedir. Bunun sebebi ise; kaşlara uygulanmakta olan kalıcı makyajla pek çok benzer yönlerinin olmasıdır. Kafadaki kıl diplerine, yalnızca saç simülasyonuna uygun bir boyanın, özel bir cihaz yardımı ile uygulanmasıdır. Tam sonuç alınması için, uygulaması yapılacak olan alana bağlı şekilde 3 – 4 seans uygulanması yeterlidir. Bu saç dövmesi seanslarının uygulanması neticesinde, kesin ve kalıcı olarak çözüm sunulmuş olunur.
Saç simülasyonu, saç pigmentasyonu, saç dövmesi, saç gölgelendirme işlemi saç dökülmesini engellemez ya da kafada yeniden saç çıkmasını sağlamaz. Bu sebeple de saç ekimine alternatif bir rol oynamaz. Sadece saç ektirme yönteminin tamamlayıcı unsurudur. Ekilen saçlar çok sık olmayacağı için, çıkan saçların arasına yapılacak olan saç gölgelendirme işlemi, saç ektirme sonrasında kazanmış olduğunuz saçların daha gür ve güzel görünmesini sağlar.
Üstelik saç simülasyonu, saç gölgelendirmesi, saç dövmesi, uygulanmakta olan kişilerin daha sonra saç ektirme işlemi yaptırmasında hiçbir sakınca yoktur.
Saç simülasyonu yöntemiyle, azalan saçlarınızın görünümünü eski haline getirmeniz gayet mümkün. Her bütçeye uygun fiyatları olan bu yöntem sayesinde, saçınızın görünümünü değiştirebilir ve kendinizi daha huzurlu hissedebilirsiniz. Yapmanız gerekli olan tek şey ise bir saç simülasyonu, saç gölgelendirmesi, saç dövmesi merkezine gitmek ve ayrıntılı bilgi almaktır.