Farklı Protez Saç Uygulama Modelleri

Saç Simülasyonu İşlemi Nasıl Yapılır ?
18 Ağustos 2020
Saç Dökülmesini Nasıl Önleyebilirsiniz?
21 Ağustos 2020

Günümüzde popülerleşmeye başlayan, saç uygulamalarından bir tanesi saç protezidir. Uygulama şekli ve modeli açısından sağlamış olduğu avantajlar sebebiyle tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Kısa sürede tamamlanması ve kişinin gündelik hayatına devam edebilmesi mümkün olmaktadır. Uygulama sonrasında elde edilen sonuç ise, insanları mutlu etmeye yetmektedir. Her kişinin saç modeline, rengine göre imal edilen protezlerin doğal bir görünüm elde edecek şekilde kişiye uygulanması, önemli bir başarı oranına sahiptir.

Saç protezinde uygulamasında denilince akla gelen dört farklı yöntem gelmektedir:

  • Sabitleme yöntemi

Saç protezinde uygulamalı modellerinde içerisine sabitleme sistemi en fazla tercih edilen yöntemi ifade ediyor. Aslında uygulamayı peruk modelinden ayıran en önemli farklardan birisi, sabitlemedir. Bu sabitleme birtakım medikal bant ve tıbbi solüsyonlar ile gerçekleştirilmektedir. Bunların insan vücuduna ve derisine herhangi bir zararı yoktur. Bu sebeple uygulamaya yönelik bir endişe söz konusu değildir. Ancak zamanla bantların vasfını yitirmesi mümkündür. Bunun için saç protezlerinin bakımına önem verilmesi gerekmektedir.

  • Boncuklu sistem

Var olan saçlar üzerinde boncukla ek saçların tutturulmasına dayalı sistemdir. Saçın seyrek kısımların daha sık görülmesi ve uzun saç modelini sevenler için bir çözümdür. Bu uygulama sonrasında saç bakıma dikkat edilmesi gerekmektedir. Boncuk sistemi ile tutturulan saçın dökülmesi söz konusu olabilir. Bakımla bunu tersine çevirmek mümkündür.

  • Klipsli saç protezi

Boncuklu sistem gibidir ancak farkı klipslerle saçlar takılıp çıkarılabilmektedir. Bakım da gerektirmez. Kullanıcıya önemli kolaylık sağlar. Uzun saç sevenler ve değişik saç modeli yapmayı arzu edenler için idealdir. Klipslerle ek saçların çıkarılabilmesi mümkün olduğu için kişi dilediği zaman kısa saç modeline dönebilir. Arzu ettiğinde yeniden klipsleri takabilir.

  • Dikimle ile protez saç uygulaması

Saç protezi uygulamaları arasında en az tercih edilen yöntemdir. Nedeni ise, bakımla ilgili yöntemin zorluğudur. Üstelik, mevcut saçlara ek saç dikimi uzun sürebilen bir uygulamadır. Bu da, uygulamanın önemli dezavantajları arasında yer almaktadır. Dikimle protez saça sahip olan kişilerin saç bakımını kendisi yapması proteze zarar verebilmektedir.