Saç Protezi

Saç Kırığı Nedir ? Nasıl Tedavi Edilir ?
21 Ekim 2020
Bantsız protez saç sistemleri
23 Ekim 2020

Saç protezi, bir formül değildir. Saç Protezi, ihtiyacına göre gerçek saçtan yapılan bir işlemdir. Saç protezi uygulamasında dikkat edilmesi gereken 3 önemli nokta vardır. Saç protezi uygulanan ortamların; güvenilir, deneyimli ve hijyenik ortamlar olması gerekmektedir.

Saç Protezi Doğal Bir Uygulamadır
Saç protezi, saç dökülmesi yaşayan ya da az saça sahip olanların tercih ettiği bir uygulamadır ve doğal bir çözümdür. Saç protezi uygulamasını yaptırdıktan sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Saç protezi uygulaması ile yeni saçlara sahip olur aynı zamanda da kendi saçınız gibi hareket edebilirsiniz. Seyrek olan saçlarınızdan protez saç uygulaması ile kurtulabilirsiniz.

Saç Protezi İle Saç Ekim Arasındaki Fark
Protez saç ile saç ekimi arasında birçok fark bulunur. Saç ekimi ile saç protezi arasındaki en önemli farklardan bir tanesi; protez saç uygulamasında cerrahi bir uygulama ve ameliyata gerek yoktur ve protez saç çıkarılabilmektedir. Yani dilediğiniz zaman eski görüntünüze tekrar sahip olabilirsiniz. Saç protezi, titiz ölçülendirme çalışmalarıyla; % 100 insan saçından geliştirilmiş yöntemlerle üretilmektedir. Protez saç, kişiye özel yapıştırıcılarla saçlı ya da saçsız noktalara atılmaktadır. Saç protezi kullanan kişilerin sosyal hayatlarında hiçbir aktiviteden yoksun kalmalarına gerek yoktur; hayatlarına aynı şekilde devam edebilirler.