Bantsız protez saç sistemleri

Saç Protezi
22 Ekim 2020
Bit Neden Olur ?
26 Ekim 2020

Protez saç uygulamaları sunmuş olduğu avantajlarla çağımızda en fazla tercih edilen yöntemdir. Tercih edilmesinin temel nedeni, kullanılacak olan bantların, periyodik bakım sürelerinin, kullanıcının talepleri doğrultusunda belirlenebiliyor olmasıdır. İşlem esnasında kullanılacak olan bantlar, tutuculuk oranlarına göre 5-7 gün, 7-14 gün veya ortalama 1 aylık kullanım için özel olarak üretilmiştir. Bu sayede kullanıcının yaşam tarzıyla en yüksek uyumu sağlayacak kişiye özel bant seçimiyle daha konforlu bir kullanım olanağı sunmaktadır. Bantsız protez saç sistemleri uygulamasında bütünüyle medikal malzemeler kullanılmaktadır. Bu sebeple kullanıcılarına güzel bir görünüm sunmaktadır. Ayrıca yapısı gereği hava alabilen bir altyapıya sahiptir. Böylece kullanıcısına saç dışında ilave olarak bir ağırlık hissi vermez. Mevcut işlevleri vasıtası ile her tür sportif faaliyetlerin kolaylıkla yapılabildiği, duş alıp denize girebildiği, istenilen şekillerin verilebildiği ve tüm bunları yaparken hiçbir şeklinde belirlenmiş olmayan tek sistemdir.
Bantlı saç protezi ile bantsız saç protez sistemleri arasındaki fark
Bantlı sistemde tutuş kuvveti çok fazladır. Bantsız düzenin kullanım ömrü malzemenin çeşidine göre farklılık gösterse de ortalama 1 haftadır. Çoğu bantsız düzenin materyalinde akrilik uygulanması nedeni ise protez saçlar su geçirmez, cilde rastgele biz zararı yoktur. Bantsız sistemlerin hijyenikliği daha kolay olabilmektedir.
Özel sebeplerden kaynaklı, gerek medikal solüsyonlar sayesinde gerek örgü sistemi ve boncuklu sistem olarak isimlendirilen, bantsız yöntemler ile protez saç programları kullanıcıların tercihi olabiliyor.
Lösemi, alopesi, alerji gibi hastalıkları olan ve hassas cilt veya tıbbi durum sebebiyle kafalarında tutkal kullanılmaması gerekli olan kişiler için uygun bir alternatiftir. Bantlı saç protez sistemleri, söz konusu durumlar için özel olarak dizayn edilmiştir ve hastanın rahatlığına uyacak şekilde kişiye özel hale getirilebilmektedir.
Saç protezleri hakkında kişiye özel daha detaylı bilgi almak için işinde uzman kliniklerden destek alınabilir.