Neden Saç Protezi Kullanmalısınız ?

Protez Saç Bakımının Önemi
8 Temmuz 2020
Protez Saç mı ? Peruk mu ?
10 Temmuz 2020

Kellik, son dönemlerin en önemli rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Hem bayanlar hem de erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerinin neticesi, çoğunlukla kellik oluyor. Bu durum, erkeklerde daha fazla meydana geliyor. Kellikle ilgili birbirinden farklı ve çeşitli çözümler var. Kozmetik alandaki çözümlerden birisi ise, saç protezi uygulamasıdır. Bu uygulamayı, kadın, erkek ve yaş fark etmeksizin kellik sorunu ile uğraşan herkes tercih ediyor. Saç ekimi yönteminin zor olması ve arzu edilen sonucun alınmasındaki rizikolar sebebiyle orta vadeli çözümü dile getiren saç protezi uygulaması çok daha revaçtadır. Bu uygulamanın neden tercih edildiğine dair en önemli hususları sizlerle paylaşıyoruz…

1. Orijinal saçtan farksızdır.
Kellikle ilgili problem yaşayan kişilerin beklentisi ; orijinal saçtan farksız duracak bir çözüme sahip olabilmektir. Bu durum, saç ekimi ve diğer yöntemlerde mümkün görünmemektedir. Saç ekiminde aşırı seyrekleşme, doğal görünümü bozar; simülasyon gibi yöntemler de kısa saçlar için uygundur. Protez saçın, kişinin kendi saçından alınan örnekle ilgilidir. Böylece, kişinin doğal saçına en ideal protezin imal edilmesi sağlanır. Protez işlemi düzgün bir şekilde gerçekleştiğinde doğal bir görünüm elde edilir.

2. İstenilen saç modelinin verilmesi mümkündür.
Her erkek, saçına en iyi modeli vermek ister. Kendisine yakışan en güzel saç modeliyle, sosyalleşmek arzusundadır. Bunun için saç protezi estetik ve nitelikli olmalıdır. Arzu edilen saç esnekliğinin olmadığı saçlarla birden çok saç modelinin uygulanması mümkün olmaz. Kişinin yüz tipine göre, en iyi saç modeline imza atılabilir. Kişi, sıkıldığı zaman mevcut saç modelini değiştirebilir.

3. Her türlü aktiviteye katılmak mümkündür.
Saç ekimi gibi cerrahi müdahalelerden sonra deniz ve havuz gibi aktivitelere katılım göstermek kısa bir süre içinde pek mümkün değildir. Saçın zarar görmemesi adına bu tür uygulamalardan uzak durmak, sosyalleşme önünde bir engeldir. Saç protezi uygulamasından sonra yüzme keyfini rahatlıkla, saça herhangi bir zarar gelmeden yaşayabilirsiniz. Fakat denizden ya da havuzdan çıkıldığında saçı kurutmak ve taramak gerekmektedir.

4. Doğru bakımla saç ömrü uzatılabilir.
Protez saç yaptırmak isteyen kişilerin kaygıları, protezin ömrüyle ilgilidir. Hiçbir yapay ürün, ilelebet yaşamaz ve ilk önceki özelliklerini sürdüremez. Bu durum, saç protezi için de geçerlidir. Ama ortalama 1,5 yıllık ömrü uzatabilmek mümkündür. Bunun için bakımla ilgili prosedürlerin takip edilmesi yeterlidir. Gereken bakımın aksatılmaması halinde protez saçın ömrü uzar ve ilk günkü parlaklığını her zaman koruyabilir.

5. Saç ekimine göre avantajlıdır.

Hem fiyat anlamında hem de saçın kalitesi saç ekiminden çok daha dikkat çekicidir. Saç ekimi, cerrahidir ve işlem sonrasında saçların çıkması 3 – 4 ay sürmektedir. Çıkan saçlar ise, gür değil, seyrek bir şekildedir. Bu sebeple, arzu edilen görünümden uzaktır. Saç protezi için seyreklik mevzubahis değildir. Saç ekimi, görece saç protezinden pahalıdır. Bu durumda saç protezi ise, çok daha uygun fiyatlar üzerinden verilen kozmetik bir hizmet modelidir.