Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar

Protez Saçın Ortalama Ömrü Ne Kadardır?
2 Temmuz 2020
Erkeklerdeki Saç Dökülmelerine Özel Çözümler
6 Temmuz 2020

Kellik problemi yaşamakta olan ya da saçı seyrek kişiler için temel problem, hangi çözüm yönteminin seçilmesi gerektiğidir. Bu kararı alırken birtakım kıstasların bulunması sayesinde karar verme aşaması çok daha hızlı ilerleyebilmektedir. Genelde insanların saç ekimi ve protez saç arasında ikileme düştüklerini ifade edebiliriz. İkisinin arasında tercih etmede zorlanan kişilere yardımcı olmak açısından saç ekimi ve saç protezi arasındaki farklılıkları kaleme aldık…
Saç Ekimi Nedir?
Saç ekimi yöntemi giderek gelişiyor ve kellik problemi olanlar için umut vaat ediyor. Ancak günümüz teknolojisinin imkanlarından sonuna kadar yararlanan saç ekiminde arzu edilen yoğunluğa ve görünüme erişmek bir hayli güçtür. Bunun temel sebebi, saç kök hücrelerinin transferinden sonra dökülme ihtimalinin yüksek olmasıdır. Tutunabilen saç kök hücrelerinden çıkan saçlar ise, seyrek bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Arzu edilen sık ve dolgun saç modelinin söz konusu olması mümkün olmadığından bu sebeple saç ekimi sonrasındaki ortaya çıkan seyreklik için saç simülasyonu uygulamasına başvuranların sayısı az değildir.
İki yöntemin arka arkaya yapılması halinde zaman kaybı bir hayli yüksek oluyor. Bununla birlikte elden çıkan para da bütçeyi zorluyor. Saç ekimini deneyen ya da deneme konusunda çekinceli olanların ana nedeni de, arzu edilen saça sahip olamamak. Dolayısıyla cerrahi bir sürecin içerisinde girmeyi kimse göze alamıyor.
Protez Saç Uygulaması Nedir?
Protez saç uygulaması cerrahi bir müdahale değildir. Adı üzerinde saçın protez olması, kendi orijinal saçınızı aratmayacak bir ünitenin ifadesidir. Ancak mevcut saç modelinizin imal edilen protezin sabitleştirilerek uygulanması, uzun süre dolgun ve doğal bir saç görünümüne sahip olarak yaşama şansı vermektedir. Bunların cerrahi bir işlem olmaması ve kısa bir süre içinde istenen saç modeline sahip olunabilmesi protez saç uygulamasının önemli avantajları arasındadır.
Protez saçla ilgili kaygılardan birisi, saçın yapmacık duracağına dair düşüncelerdir. Ancak böyle bir şey söz konusu değildir. Doğru uygulama merkezlerinde üzerinden alınacaklar hizmet sayesinde hem ten rengi hem de orijinal saç tipinize uygun saç protezinin imal edilmesi söz konusudur. İkinci olarak ortaya çıkan kaygı ise, protezin düşeceğine dair duyulan endişe ki bu da lüzumsuz bir endişedir; çünkü protez saç medikal bant ve solüsyon uygulaması ile sabitleştirilmektedir.