Erkeklerdeki Saç Dökülmelerine Özel Çözümler

Saç Ekimi ve Protez Saç Arasındaki Farklar
3 Temmuz 2020
Protez Saç Kullanımı
7 Temmuz 2020

Erkeklerde saç dökülmesi, bazı durumlarda, kişiyi hem ruhsal hem de maddi anlamda ciddi sıkıntılara sokabiliyor. Saç dökülmesinin sayısız sebepleri bulunmaktadır. Bunların en başında ise hormonal sebepler gelmektedir. Testosteron hormonun aşırı salgılanması erkeklerde saç dökülmesine yol açmaktadır. Buradan da anlayacağımız üzere erkeğin saçının dökülmesi erkeklerin erkek olmasından gelen kaçınılmaz sorunudur. Günümüzde erkeklerin birçoğunun yaşadığı, erkeklerde saç dökülmesi sorununa hergün yeni çözümler üretilmektedir. Bu çözümlerin ise çok az bir miktarı gerçek anlamda çözüm olmaktadır. Erkeklerde saç dökülmesinin çözümleri arasında en çok tercih edilen yöntem kuşkusuz ki saç ektirme yöntemidir. Henüz ağrısız, acısız ve zaman almayan saç ektirme yöntemi bulunamadığı için ise saç dökülmesi problemi yaşamakta olanlar, daha kısa bir süre içinde daha kesin sonuç veren, acısız ve ağrısız yöntemlere yönelmektedirler.
Erkeklerde saç dökülmesinin çözümleri arasından, sizler için en çok tercih edilenleri ve en kesin sonuçları veren metotları derledik. Bunlardan size en ideal olanı seçmeniz en doğrusu olacaktır.

Saç Ektirme Yöntemi

Bir döneme damgasını vuran, fakat çağımızda adını daha az duyduğumuz bir uygulamadır. Bu uygulamanın, kişiye acı ve ağrı vermesi, sonuçlarının kesin olmaması, uzun zaman alması, seanslarının pahalı olması gibi sebeplerle bulduğu uygulatıcı sayısında ciddi bir düşüş yaşanmaktadır. Saç dökülmesi sorunu yaşamakta olan bireyler daha çok, acı ve ağrı sıkıntısı yaşatmayan, daha kesin sonuçları olan ve fiyatı çok daha uygun olan metotları tercih etmeyi başlamıştır.

Saç Simülasyonu

Saç Dövmesi olarak da bilinen Saç Simülasyonu (Saç pigmentasyonu) , erkeklerde saç dökülmesinin çözümleri arasında bulunmaktadır. Bu yöntem, daha çok seyrelen saçlarda tercih edilir. Seyrek saçların arasında, kafa derisine yapılan saç gölgelendirme (Saç Simülasyonu) işlemi saçların daha canlı ve tok bir görünüme sahip olmasını sağlar. Saç simülasyonu yediden yetmişe herkes tarafından gönül rahatlığı ile uygulanabilmektedir. Saç simülasyonu yönteminde kullanılan boyalar, bitki köklerinden elde edilmekte olup %100 doğal ve %100 bitkiseldir. Bu sebeple de hiçbir problemle karşılaşmazsınız. Her ihtimale karşı, sağlık her şeyden önemli olduğundan uygulama yapılmadan önce uygulamanın yapılacağı kişiye alerji testleri yapılmaktadır.

Protez Saç

Günümüzde, protez saç yöntemi oldukça fazla tercih edilir. Protez saç yöntemi, diğer yöntemlere kıyasla en acısız en ağrısız ve en net sonucu vermektedir. Protez saç yönteminin bu kadar tercih edilmesi neticesinde, saç ektirme yönteminin tahtını elinden alarak, erkeklerde saç dökülmesinin çözümleri arasında 1. Sıraya yerleşmesi kaçınılmaz son gibi geliyor.

Protez saç uygulamasından yararlanarak, diğer yöntemlerden daha ekonomik fiyata, daha kısa bir süre içinde, en kesin sonucu elde edebilirsiniz. Üstelik diğer yöntemler uygulandıktan sonra geri dönüşü bulunmazken, protez saç yönteminde memnun kalmadığınız ya da sıkıldığınız arzu ettiğiniz zaman vazgeçebilir ve çıkartırabilirsiniz.