Saç Ekimi Nedir ?

Erkek Tipi Saç Dökülmesi
4 Mayıs 2018
Protez Saç Nedir? Protez Saç Nasıl Yapılır?
10 Aralık 2019

Saç Ekimi, saçların yoğun olduğu ense bölgesinden alınan saç foliküllerinin saç kaybı olan bölgelerine taşıma yapılmasıdır.Sıklıklarla saç kaybına uğramış bireylerin, kalıcı olarak saçlarına geri buluşma tek çözümü saç ekimidir. Saç ekimi işlemi, özellikle natürel ve sıhhatli saç sonuç verdiği için tercih edilen kalıcı bir tarzdır. Bu tatbikatda genetik olarak dökülmemeye kodlanmış donör bölgeden alınan greftler saç, kaş, sakal ve bıyık bölgesine yapılan ekimlerde de kullanılır.

Saç Ekimi Öncesi

SAÇ EKİMİ OPERASYONU ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER :

1-Şayet içki kullanılıyorsa işlemden en az 1 hafta önce bırakılmalıdır.

2-Aspirin gibi kan sulandırıcılar işlemin bir hafta öncesinden bırakılmış olmalıdır.

3-Saçlara losyon, jöle, saç kremi, topik gibi kimyasal ürünler sürülmemelidir.

4-İşleme girmeden önce tedavisi devam eden tansiyon, şeker, kalp, ülser gibi rahatsızlıklar varsa bundan doktorun haberdar edilmesi, kullanılan ilaçların belirtilmesi gerekir.

5-İşleme saçlar yıkanmış olarak gelinmesi gerekir.

6-İşlem gününde, gömlek gibi düğmeli, kolay giyilip çıkarılabilecek kıyafetlerin giyilmiş olması tercih edilir.

7-İşlem günü ve bir gün önceden itibaren kafeinli içecekler azaltılır.

8-İşleme gelmeden önce kahvaltı yapılması veya yemek yenilmesinde bir sakınca yoktur.

Saç Ekimi Uygulama

Resimleriniz alınarak,saçlarınız polikliniğimizde size özel tıraş cihazları ile 1 numaraya kısaltılarak yerel anestezi için hazırlanır. Kadınlarda erkekler gibi saçın tamamının tıraş edilmesi beklenemez bizim uyguladığımız teknikte iki kulak arası bölgede takribî 5 – 10 cm alan tıraş edilir ve FUE usulüyle buradan greftler tek tek çıkarılır.Üst kısımdaki kesilmeyen saçlar alt sarkıtıldığında tıraş edilmiş alanı kamufle edeceğinden ense bölgesine bir müdahale yapıldığı dışarıdan asla anlaşılmaz. Ense bölgenizdeki Greftlerinizin vaziyetine göre Uzmanlarımız tarafından araştırılarak alınır. Saç Kökleriniz özel dolaplarda muhafaza edilir.