Protez Saç Nedir? Protez Saç Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nedir ?
10 Aralık 2019
Saç Dökülme Sorunları
10 Aralık 2019

Protez saç farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinde kullanılan ameliyat, ilaç ve ağrı olmadan uygulanan uzman saç tekniğidir.

Daha sonra kesim ve şekillendirme işlemi başlatılır, kısa sürede müşteri doğal görünümlü ve eskisinden daha gür saçlara sahip olur. İstediği zaman saçlarını istediği gibi tarayabilir,istediği modeli verebilir, spor yapabilir, denize girebilir ve istediği tüm sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilir.

Protez Saç Nasıl Yapılır?

Protez saç uygulamasının ilk adımı tasarım evresidir takma saç tasarımının doğru olarak yapılması çok ehemmiyetlidir. Miktarlandırma ve tasarım harekâtı sırasında saçların dökülmüş, seyrelmiş bölgeleri tespit edilir.Protez saç uygulaması yapılacak olan bölgenin saç kalıbı hazırlanır. Protez saç uygulanacak bireyden alınacak misal saçlar özel sipariş formuna kayıt edildikten sonra bu safha bitirilmiş olur.Protez saçlarda uygulama harekâtının galibiyeti; saçı yapılacak bireye ve şahsın var olan saçlarının yoğunluk, seyreklik gibi özelliklerinin iyi tespitine bağlıdır. Protez saç sektöründe yapılan en büyük kusur budur. Ne Yazık Ki Protez Saç yapan işletmelerdeki saçın anlaşılmasının nedeni, ya ön bölgede ki diplerin kendi saçından çok ayrı bir renkte olması ya da tepe bölgelerinin çok yoğun olmasıdır. Bu sebeplerden dolayı protez saç uygulamasının aşamaları tecrübeli, uzman ve bilinçli kişiler tarafından yapılmaması estetik olmayan görünüme sebep olabilir.

Protez saç günümüzde sıkça kullanılan bir saçlandırma usulü olmasının yanı gizeme reelinde doğru bir deva arayışının neticeyi olmamaktadır. Dışarıdan bakan bir göz olarak araştırıldığında Folligraft kullanan bireylerle Protez saç kullanan bireylerin farkını görebilirsiniz. Saçlandırma operasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli husus görünümün natürel olup olmadığıdır. Karar verme aşamasında ‘tabi ki doğal durur’ cümlesini duyup inanmak yerine, yakından görüp hatta dokunabileceğiniz bir uygulama örneği talep edin.