Protez Saç Ne Kadar Güvenli ?

Protez Saç İşleminin Merak Edilenleri
31 Ağustos 2020
Protez Saç Bakımı
2 Eylül 2020

Protez saç kişinin kendi kafa derisine uygulanmakta olan bir yöntem olduğu için nefes alan gözenekler sayesinde altta kalan kafa derisi nefes alır yani oksijen geçirir. Kişiye zararı olmadığı gibi sosyal anlamda da kişiye özgüven sağlamış olduğu için daha sağlıklı bir biçimde kullanabilirsiniz.
Saç modeli, bireyin yaşı ve alın yapısı göz önüne alınarak hazırlanır. Bu tarz ve örnek, protez saç hazırlandığı laboratuarlara gönderir. Tamamıyla konusunda uzman kişiler tarafından yapılan bu işlem güvenilirdir.

Protez Saç Bakımını Kendim Yapabilir miyim?
Elbette, yapabilirsiniz. Saç protezini kendiniz yıkamak istediğinizde aşırı sıcak sudan uzak durmanız gerekir. Ilık su kullanıp yumuşak formda şampuanla yıkanır saçınızı yıkayıp, havlu yardımı ile fazla suyu alarak saç kurutma makinesi ile kuruturken rahatlıkla şekil verebilirsiniz. Bu işlemi haftada bir yapabilir; saç kremi kullanabilirsiniz.

Protez Saç Uzar mı?
Protez saç ile saç ekimi aynı şey değildir. Protez saç uygulaması kişiye özel olarak yapılır. Protez saç sabittir ve uzamamaktadır.

Protez Saç Yaptırırken Ağrı Oluşur mu?
Protez saç yaptırırken ve protez saç bakımı gerçekleştirilirken ağrı veya herhangi bir acı hissetmezsiniz. İnsan derisine uygun malzemeler kullanıldığı için; ameliyat veya kanama gerektiren bir durum olmadığı için direkt kafa derisi üzerine sürülen jeller yardımı ile saç protezi uygulanmaktadır. Bu uygulama esnasından hemen sonra günlük hayatınıza geri dönebilir, saç protezi ile alakalı hiçbir sıkıntı yaşamadan sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Protez saç siz söylemediğiniz sürece başkaları tarafından anlaşılmayacak şekilde saça uygulanmaktadır.

Protez Saç İçin Şekillendiricilerin Kullanımı Nasıldır?
Protez saç bakımı düzenli şekilde yapılan saçlarda; saç maşası ya da saç kurutma makinesini çok fazla kullanmayın. Bunun dışında kendi saçınızdan yapılan ve sentetik olan protez saçlarında kurutma ve saç maşası uygulayabilirsiniz. Köpük, sprey, jöle veya benzeri kozmetik şekillendiricileri rahatlıkla kullanabilir ve saçınıza arzu ettiğiniz şekilleri verebilirsiniz.