Protez Saç İşleminin Merak Edilenleri

Protez Saç Türleri
28 Ağustos 2020
Protez Saç Ne Kadar Güvenli ?
1 Eylül 2020

Protez saç işlemi tek seans sürmektedir. ‘’Ölçme’’, ‘’Yerleştirme’’ ,’’Tasarım’’ olarak ortalama 1 veya 2 saat içinde işleminiz yapılır.
Protez Saçın Faydaları
Protez saçın kişiye kazandırdıkları yalnızca saç olarak kısıtlanamaz. Psikolojik ve sosyal pek çok kazanım getirir protez saç. Protez saçın faydalarını sıralamamız gerekirse;

 • Kişiye bir imaj sağlaması
 • Genç bir görünüm kazandırması
 • İstenilen şekil ve uzunlukta saç üretilebilmesi
 • Kişiyi sıcak ve soğuktan koruması
 • Hayatınıza sosyal aktivitelerden mahrum bırakmaması (Spor, havuz, deniz vb)
 • Hava ve su geçirmemesi
 • Özgüven sağlaması
  Protez Saçın Zararları
  Protez saçın zararlı olup olmadığı konusu merak uyandıran bir meseledir. Protez saç, saç derisine yapıştırma tekniği ile uygulanmış olduğu için bu endişelere yol açmaktadır. Yapıştırılan protez saçın üstünde bulunan delikli yapısıyla hava ve su geçirebildiği için alt bölgede kalan saçlar rahatlıkla uzayabilir ve saç derisi daha sağlıklı bir yapıda kalabilir.
  Hijyenik malzemeler ile yapılan bakımlar sayesinde protez saçın bekleme/terleme gibi etkenlerden ötürü bakteri oluşumunun da önüne geçilmektedir.
  Protez Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?
  Protez saç bakımında öncelikle normal saçlarınız gibi düzenli yıkama yapılması gerekir.
  Su üstü, su altı ve ekstrem tüm spor alanlarında protez saçınızı çıkartmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekli olan tek şey düzenli şekilde alanında uzman olan kişilere giderek protez saç bakımınızı (ayda 1 kez) yaptırmaktır.
  Protez saç hijyen açısından yıkanabilir olduğu için; kemoterapi veya benzer tedavilerde kanser ile mücadele eden kişilerinde güvenerek kullanacakları bir yöntem halini almıştır.
  Protez saç bakımı, iyi eğitimli bir uzman kişiler tarafından yapılmazsa, saçın görüntüsü estetikten uzak olabilir ve doğal görünmeyebilir. Saçı kolayca ve rahatça kullanmak için son aşamayı uzman bir saç kesimi ve protez saç bakımı ile bitirmek son derece önemlidir.
  Bir saç protezi yalnızca ihtiyaç duyulduğunda değil sentetik saçtan yapılmışsa yaklaşık 20 kullanımdan sonra yıkanmalıdır ve alanında uzman olan kişilerin olduğu bir merkezde protez saç bakımı yapılmalıdır.