Protez Saç Bakımı

Protez Saç Ne Kadar Güvenli ?
1 Eylül 2020
Saç Simülasyonu (Mikropigmentasyon)
3 Eylül 2020

Protez saçın bakımı, özellikle uygulamanın gerçekleştirildiği merkezlerde, büyük bir titizlikle yapılmakta olup, uygulaması oldukça kolay olan bu bakımlar, istendiği takdirde kişiye öğretilerek kendinin de yapması sağlanabilir. Bu bakımlar, uygulamanın doğal neticelerini muhafaza etmek açısından, periyodik bir biçimde, düzenli şekilde yapılması gerekli olan bakımlardır. Her türlü ve zorlu hava şartlarına karşı bile, yüksek direnç gösteren ve ayrıca rahatlıkla denize girme olanağı da sağlayarak duş alma şansını veren saç protezi, bir hayli dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Ancak yine de bazı zamanlarda ortaya çıkması olası sorunlarla karşılaşmamak için, muhakkak düzenli olarak periyodik temel bakımlarının yapılması gerekir.
Ortalama ayda bir kez uzman bir biçimde bakımının yapılması yeterli gelecektir. Bu bakım işlemleri gerçekleştirilirken genel itibari ile protezin uygulanmış olduğu noktaya yoğunlaşılır ve uzman bir şekilde, kişinin kendi saçı ile Protez ünitesinin senkronu sağlanmak sureti ile, bakım işlemi gerçekleştirilir. Doğru malzemeler eşliğinde temizlik ve senkron işlemleri tamamlanır, kullanımdan veya uygulamadan kaynaklı herhangi bir sorun varsa bu da bakım anında bütünüyle düzeltilir.
Doğal Bir Saç Görünümü için Bakım Önemlidir
Oldukça hafif bir tasarım olan ve saç derisi ile bütünleştirerek çok yakından bakılsa dahi, hiçbir biçimde anlaşılmayacak doğal bir görünüm sağlamayı başaran protez saç uygulaması, muhakkak ister evde kişisel olarak istenirse de uygulamanın gerçekleştirildiği merkezlerde bakım yapılması büyük bir önem arz etmektedir.
Üstelik günlük olarak sosyal bir aktivite kapsamında kişi elini bir anda saçlarını götürülerek gezdirse dahi, herhangi bir problem yaşamadan rahatlıkla düzeltme şansı elde edebilir. Protez saç aynı zamanda kişiye, dilediği şampuan ya da bakım kremleri ile beraber jöle gibi kozmetik ürünleri de rahatlıkla kullanma şansı sunmaktadır. Tabii burda muhakkak nitelikli malzemelerin tercih edilmesi ön plana alınmalıdır.
Profesyonel Şekilde Protez Saç Bakımı Yapılması Önerilir
Sağlıklı bir bakım hizmeti için, özellikle protez saçın uygulanmış olduğu merkezlerde ve alanında uzman kişiler tarafından bakım yapılması önerilir. Bu sayede saç dokusuna ve protez saça hiçbir biçimde zarar verilmeden işlemler uygulanabilmektedir. Bakım işlemleri bütününde protez saçın kişinin kendi doğal saçı ile bir bütün haline gelmesi sağlanır. Kişisel tercihler kapsamında veya gerek görüldüğü vakitlerde saç için boyama uygulaması da yapılabilir ve yine istediği modelde kesim işlemi de gerçekleştirilebilir. Tabii özellikle saç kesim işlemi kişinin kendi zevkine bağlı şekilde ve ayrıca kafa yapısına uygun biçimde uygulanmaktadır.
Tamamen özenli bir çalışma altında yapılan bu bakım işlemleri, kişinin kendi istekleri de ilk planda tutularak yapılmaktadır. Elbette isteğe bağlı şekilde herkes protez saç bakımını evinde de rahat bir şekilde yapabilir.