Protez Saç İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Protez Saç Nasıl Temizlenmelidir?
28 Temmuz 2020
Saç Dökülmesine Çözümler
30 Temmuz 2020

Saçlarının tamamını veya belli bir bölümünü kaybeden herkese protez saç işlemi uygulanabilir. Çok yakından bakıldığında dahi doğal bir görünüm olanağı sunan ve belli aşamalar altında plan ve program dahilinde, uzman bir şekilde gerçekleştirmiş olan bu uygulama sayesinde, rahatça kullanılacak doğal bir saça sahip olunabilir. Kadın veya erkek genç ya da yaşlı tüm yaş gruplarındaki herkes bu uygulamayı yaptırabilir. Özellikle yalnızca doğuştan gelen veya stres gibi birtakım sebeplerden ötürü saçlarını kaybedenler değil, kemoterapi veya radyoterapi gibi tedaviler sonucunda saçlarını kaybeden kişiler de büyük bir güven içerisinde saç protezi yaptırabilir ve öz güvenini yeniden kazanma şansını elde ederken, büyük moral motivasyon yakalayabilir. Aynı zamanda saçkıran gibi sorunlar yaşamakta olan insanlar da saçın diğer kısmı ile bütünleşmiş şekilde, fark edilmeyecek %100 doğal görünüm ile yeniden eskisi gibi saçlarına sahip olabilir.

Protez Saç İşlemi Kimlere Uygulanmaz?
Özellikle 12 yaşın altında olan çocuklar için protez saç işlemi önerilmez. Ayrıca egzama ya da ileri bir seviyeye ulaşmış cilt hastalıkları yaşamakta olan kişiler için de yine bu işlem uygulanmaz. Genel olarak diş protezi veya göze takılan lens gibi bir kullanıma sahip olmasından dolayı, protez saçlar muhakkak sağlık kurallarına uyulacak şekilde yapılmalıdır. Ayrıca belirli bir dönem içerisinde protez saçlar düzenli şekilde bakıma ihtiyaç da duyar. Yaşı fazla ilerlemiş veya zihinsel olarak kendine bakamayacak durumdaki kişiler için de yine bu operasyon önerilmez. Özellikle cinsiyet, boy, dalga ve renk ile beraber incelik veya kalınlık hiç fark etmeden, herkes protez saç işlemini uygulatabilir ve bütünüyle realist bir görünüme sahip olabilir.

Herkes Protez Saça Sahip Olabilir!
Protez saç uygulaması geçici ya da kalıcı saç kaybı yaşamış herkes için geçerlidir. Plan ve program dahilinde ölçülendirme, yerleştirme ve tasarım gibi üç ayrı aşama kapsamında gerçekleştirilir, kişinin saç çıkış yönleri de göz önüne alınarak ve kişiden alınan bir saç kılı örneğinden yola çıkarak, üretilen Saç Protezleri, istenildiği uzunlukta üretilebilir. Profesyonel ellerde hazırlanan Protez Saç üniteleri, tüm hava şartlarına karşı gönül rahatlığı ile kullanıldığı gibi, kişi protez saçı ile yüzebilir, banyosunu yapabilir, her yöne rahat bir biçimde tarayabilir veya keyifle spor yapabilir.