Protez Saç Bakımında Gerçekleşen İşlemler

Protez Saç mı ? Peruk mu ?
10 Temmuz 2020
Protez Saç Zararlı Mıdır?
14 Temmuz 2020

Özellikle son dönemlerde ünlüler arasında da popüler olan ve daha doğal bir görünüm sunduğundan dolayı oldukça fazla tercih edilen protez saç yöntemi, kişinin bütünüyle kendi saçıyla kusursuz bir uyumu sağlar. Ve çok yakından bakıldığında bile hiçbir biçimde anlaşılmaması da yine talep almasına etken olan nedenlerden birisidir. Ancak daima bu güzel görüntünün yakalanması için muhakkak düzenli şekilde protez saç bakımının yapılması da büyük bir önem arzetmektedir. Bu konu da kişi kendi evinde rahatlıkla kişisel olarak bakım gerçekleştirebilse de daha iyi bir görüntü adına muhakkak uygulamanın yapıldığı merkezlerde uzman ellerde yapılması önerilmektedir.
Protez saç ünitesinin problemsiz bir biçimde kullanılması ve muhtemel herhangi bir yıpranma ya da solüsyon kısmında problem yaşanmaması adına ortalama ayda 1 kez bakımının gerçekleştirilmesi gerekiyor. Düzenli yapılan bakım ile beraber saçlarda kırılma veya solma gibi kötü görüntüler ortaya çıkmamaktadır.

Saç Bakımı Yöntemleri
Protez saç bakımı hakkında da farklı yöntemler dahilinde çeşitli işlemler yapılmaktadır. Bunlar içerisinde en büyük etkenlerden biri bant değişimidir. Eğer herhangi bir biçimde hasar görmüş veya bazı noktalarında sorun çıkmış ise bant değişimi sayesinde kişinin doğal görünümü de korunmaktadır.
Diğer bir durum ise protez saç bölgesinde olan rahatsızlık verici olduğu kıllar ile beraber uygulama yapılan alanın bütünüyle temizlenmesi işlemidir. Bu şekilde günlük sosyal aktivite yapılırken herhangi bir dikkat çekici kötü görünüm ortaya çıkmaz. Özellikle protez saçın kenar kısmından kişinin doğal saçında uzama durumları ortaya çıkmış ise bunlar saça uygun biçimde düzgün olarak alınmaktadır. Bu sayede herkes kendi doğal saçı ile beraber protez saç kapsamında, kusursuz bir bütünlük ve uyum yakalayabilir. Bu aşamadaki bakımı gerçekleştirirken protez saça hiçbir biçimde zarar verilmemektedir.

Protez Saç Uygulaması Kapsamında Diğer Bakım Aşamaları
Burada öncelikle saç protezi uygulamasında malzeme yapısının nitelikli olması ve kişinin kendi saç tipine uygun olarak işlemin gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Ardından diğer durum ise elbette bakımın düzenli olarak yapılmasıdır. Aylık olarak gerçekleştirmiş olan bu yöntem dahilinde protez saçın üstünde herhangi bir kötü görünüm ortaya çıkmış ise bu bağlamda boyama işlemi de yapılmaktadır. Ayrıca bakım işlemi, özellikle kişinin mahremiyetine büyük bir saygı gösterilerek kişiye özel alanlarda ve uzman ellerde gerçekleştirilir. Diğer yandan saç boyaması ile beraber saç kesimi işlemi de yapılarak kişinin kendi saçı ile uyumu da yeniden düzenlenir.
Her ne kadar protez saçlarının bakımını kendi başlarına gerçekleştirebilseler bile, en azından arada bir profesyonel kişilere gidip yardım alınması saçın doğal görünümünü koruması açısından önemlidir.