Protez Saç Bakımı Hakkında Merak Edilenler

Saç Dökülmesine İki Ayrı Çözüm
26 Ağustos 2020
Protez Saç Türleri
28 Ağustos 2020

Protez saç bakımı hakkında ilk dikkat edilmesi gereken nazik olmaktır. Örneğin, havluyla hafifçe kurulayın, ovalamayın. Saç protezinizi aşırı sıcaktan uzak tutun.
Saçları daima çok nazikçe tarayın. Kökten uca doğru taramaya özen gösterin.
Saçınıza herhangi bir kimyasal işlem yapmadan önce doktorunuza danışın. Boya, röfle gibi işlemler için önce doktorunuza başvurun.
Açık havada derinizi daima güneş koruyucu ile dış mekanlarda koruyun.
Protez saç bakımı için genelde, polyethelyne glycol PEG, Propilen Glikol, sodyum lauril sülfat, formaldehit, paraben, alkol, sentetik parfüm ya da parfüm içermeyen şampuanlar kullanmayı tercih edin.
Kimyasal bir içeriğe sahip olmayan şampuan ve saç kremi kullanmak saç protezinin ömrünü uzatır ve dökülen saçlarınızın daha fazla dökülmesini engellediği gibi daha kuvvetli çıkmasını sağlar.
Kırılmayı ya da gevşemeyi engellemek için saçı yıkarken dikkat edin. Kırılma veya kopma olmaması için saçı yumuşak bir fırça ile hafif hafif kökten uca doğru tarayarak ani hareketler yapmadan şekil vermek en sağlıklısı olacaktır. Bunu yalnızca protez saç bakımı için değil kendi saçlarınız içinde uygulayabilirsiniz. Yıkamak için, saçlarını ovalamak yerine, yalnızca şampuanla hafifçe masaj yapın ve hareketi (aşağıdan yukarıya) bir yönde tutun. Bu sayede saçlarınız kırılmaz ve uzun ömürlü, daha sağlıklı bir kullanıma sahip olmuş olursunuz.
Hem protezi hem de cildinizi korumak için abartılı gerilimlerden kaçınmak daima iyidir. Gerilim proteze zarar vereceği için saçınızı yıkarken ve kurularken çekmemeye veya bir basınç uygulamama dikkat etmelisiniz.