Kadınlar İçin Protez Saç Uygun Mudur?

Saçkıran Hastalığı (Alopecia Areata) Nedir?
15 Temmuz 2020
Protez Saçta Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
21 Temmuz 2020

Protez saç, cinsiyet ve yaş fark etmeksizin pek çok kişiye uygulanan modern ve kullanışlı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 6 yaşından büyük ve herhangi bir kronik cilt hastalığı bulunmayan herkes protez saç uygulaması yaptırabilmektedir.

Protez saçlar, uzun ya da kısa; farklı model ve renklerde yani isteğe göre üretilebilmektedir. Böylece kadınlar da istedikleri model ve renkte, doğal görünen protez saçlara kavuşabilmektedirler. Protez saçlarda doğallık ve sağlamlık ön plandadır. Hairvision Saç Çözüm Merkezi olarak protez saçlarınızı canlı saçlarınızdan ayrılmayacak derecede uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

Doğal saçlar, kaliteli malzemelerden sağlam şekilde sabitlendiğinden kadın kullanıcılar da istenilen model ve şekli verebileceklerdir. Fön, maşa gibi uygulamaları rahatlıkla yapabileceklerdir. Doğal görünümü ve kullanışlı olması sayesinde, protez saç uygulaması, tıbbi rahatsızlıklar ya da stres, üzüntü gibi nedenlerle saç kaybı yaşayan kadın danışanlar için idealdir.

Kadınlar ya da kadın tipi saç dökülmesinden muzdarip olanlar, doğallık/gerçeklik ve kalıcılık isteği doğru protez saç uygulaması ile karşılanabilir. Peruk gibi yapay görünen ve saç derisinden çok kolay ayrılabilen geçici çözümler yerine, doğal ve kalıcı olan protez saçları tercih ediyor olmak en doğal, sağlıklı ve kalıcı çözümdür.

Her ne kadar ülkemizde genellikle erkekler tarafından biliniyor ve kullanılıyor olsa da, protez saçları kadınların kullanmaması için hiçbir neden bulunmamaktadır. Kadınların erkeklere göre dış görünümlerine daha fazla özen göstermelerinden dolayı, saç protezi kadınlar için daha uygun bir saçlandırma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Protez saçın arzu edilen bütün saç modellerini kullanıcıya sunmasından dolayı kadın kullanıcıların beklentilerini eksiksiz karşılayabilmektedir.

Saç protezi sunmuş olduğu styling ve tasarım avantajlarıyla da genetik nedenlerle, gördüğü tedaviler ya da geçirdiği hastalıklar nedeniyle saç kaybı ya da seyrelmesi yaşayan kadınlar için mükemmel bir saçlandırma yöntemidir.