Protez Saçta Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Kadınlar İçin Protez Saç Uygun Mudur?
20 Temmuz 2020
Protez Saçta Periyodik Kontrollerin Önemi
22 Temmuz 2020

Günümüzde en popüler saç uygulamaları arasında yer alan protez saçlar, doğal görünüm sağlaması nedeniyle her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Protez saçlar, kullanıcıların doğal saçlarına uygun olarak üretildiği gibi tamamen kişiye özeldir.

Peki protez saçlar neyden yapılır?

  • Doğal Saçlar

Protez saçların en önemli materyali doğal saçlardır. Peruk ve diğer uygulamalarda olduğu gibi sentetik saçlar üretim aşamasında kullanılmamaktadır. Kişilerin kendi saç yapısına uygun doğal saçlar protez saç üretiminde kullanılmaktadır. Böylece tamamen doğal bir saç görüntüsü elde edilmektedir. Medikal amaçla da kullanılan protez saçlar, alerjen özellikler taşıyan kişilere yönelik olarak sağlık ve güvenlik konusunda da yapımında tamamen organik saçlar kullanılmaktadır.

  • Saçların Sabitlendiği Özel Zemin Malzemesi

Protez saçların yapımında kullanılan diğer bir madde olan özel zemin malzemesidir. Bu malzeme ile saç diplerinde doğal bir görüntüye ulaşılabilir. Özel zemin malzemesi, hava ve su geçirgenliği bulunan özel fileli bir malzemedir. Bu malzemenin insan cildine herhangi bir zararı yoktur ve üretim esnasında testlerden geçirilerek kullanılmaktadır. Bu malzemeyle birlikte doğal saç derisi görüntüsü de elde edilmiş olur. Peruk ve diğer saç işlemlerinde ortaya çıkan yapay görüntüden tamamen uzaklaşılmaktadır.

  • Özel Yapıştırıcı Ürün

Protez saçın sabitlenmesi için protez saçlara özel olarak üretilen medikal yapıştırıcılar sayesinde gün içerisinde de özgürce hareket edilebilmektedir. Suya karşı dayanıklı olan bu ürün ile protez saçlara istenilen şekil verilebildiği gibi saçın kayma ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır.