Protez Saç Belli Olur Mu ?

Kişiye Uygun Protez Saç Modeline Nasıl Karar Verilmelidir ?
24 Temmuz 2020
Protez Saç Nasıl Temizlenmelidir?
28 Temmuz 2020

Protez Saç Belli Olur Mu ?

Günümüz insanı için görsel güzellik, her ne kadar göreceli olsa da sosyal yaşamın vazgeçilmez bir parçası heline gelmiştir. Saçlar bu vazgeçilmezin an başat aktörü haliyle. Dolayısıyla saçların seyrelmesi ya da halk arasında kellik dediğimiz saç kayıplarının yaşanması, günümüz insanı için bir hayli önemli bir problemdir. Öyle ki bu sorun özellikle psikolojik noktada travmatik sonuçlar doğuracak düzeylere kadar varabiliyor. İşte bu noktada, devreye, saçlandırma piyasasının çözüm arayışları sonucu Protez saç giriyor. Protez saç uygulaması günümüz insanına saç kaybı problemlerinin üstesinden gelmesi için geliştirilmiş en başarılı metotların başında geliyor. Saçlandırma yöntemleri arasında protez saçın en çok tercih edilen yöntemlerinden olmasının temel sebebi, kişiye özel bir uygulama olması ve en doğal görüntüye %100 ulaşma garantisi verebiliyor olmasıdır. Ayrıca cerrahi bir operasyon olmaması, işlem esnasında herhangi bir ağrı, sızı hissedilmiyor olması, uygulama sonrasında herhangi bir ilaç kullanmayı gerektirmiyor olması da diğer saçlandırma tekniklerine göre en önemli avantajlarıdır.

Protez Saç Anlaşılır Mı?

Protez saç uygulaması hakkında yeterli bilgi sahibi olmayanların aklına ilk gelen soru doğal görünüp görünmeyeceği ve dıştan bakıldığında belli olup olmayacağı sorusudur. Protez saç, işinin ehli, tecrübeli ve kalite kuralları yüksek, profesyonel kişi ve merkezler tarafından yapıldığı ve gerekli olan özen gösterildiği takdirde, dışarıdan bir üçüncü göz tarafından anlaşılması mümkün değildir. Bu sebeple eğer protez saç yaptırmayı düşünüyorsanız, uygulamanın maliyetinden önce kalite kurallarını doğru belirlemeniz ve uygulamayı yapacak merkezi doğru belirlemenizde büyük yarar var. Aksi takdirde yalnızca fiyat endeksli bir yönelim, beklenilen sonuçlar noktasında tatmin edici olmayabilir. Bu sebeple doğru merkezleri bulabilmek için yalnızca araştırma yapmakla yetinmeyip, bir kaç merkezle yüz yüze görüşmeler yapmak, yerinde görüp öyle karar vermek daha doğru olacaktır.
Protez saçın kullanımı ve bakımı esnasında nelere dikkat etmeliyiz?

• Önemli olan protez saçın bakımlarına ve kişisel bakım alışkanlıklarımıza özen göstermemiz önemlidir.

• Kullanılan sabitleyici ve solüsyonların doğru ve güvenilir olmasına dikkat edilmesinde büyü yarar var.

• Şekil verme ve tarama için muhakkak uygun (geniş aralıklı ve top uçlu) taraklar kullanılmalı.

• Yıkama sonrası saçları kuruladıktan sonra çok sıcak olmayan ılık fön ile şekillendirmek daha uygundur.

• Yine saçı şekillendirmek için ‘’yumuşatıcı fön suyu’’ kullanılması gerekir.

• Hiçbir biçimde yabancı ve sert bir cisim ile saçlar karıştırılmamalı ve kaşınmamalı.

• Protez saç uygulamaları için özel olarak üretilmiş kozmetik ürünlerin kullanılması da Protez saçın ömrü ve daha sağlıklı görünümü açısından önemlidir. Protez saçınızın sağlıklı ve daha doğal görünmesi ve de daha uzun ömürlü olabilmesi için yukarda belirttiğimiz hususlara uyulması bir hayli önemli ve gereklidir.

Protez Saç Kimler için Uygundur?

Protez saç uygulamasının yapılabilmesi için herhangi bir yaş veya cinsiyet sınırlaması olmadığını bilmekte yarar var. Ancak elbette ki bazı özel durumlarda Protez saç uygulamasının uygun görülmemesi söz konusu olabilir. Örneğin, kendi şahsi bakımlarını yapmak noktasında bir başkasına gereksinim duyan, hasta, yaşlı ve çocuklara Protez Saç uygulaması öneri edilmeyebilir. Ayrıca bilinen bir alerjik durumu, cilt hastalığı ya da saç bölgesindeki cildinde açık yarası bulunan kişiler için de Protez Saç uygulaması öneri edilmez. Belirtilen bu hususlar dışında Protez saç uygulaması Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin her yaştan her insana uygulanabilecek oldukça güvenilir ve konforlu bir saçlandırma tekniğidir.