Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Protez Saç Uygulama Aşamaları
15 Eylül 2020
Saç Simülasyonu Hangi Durumlarda Daha Etkilidir?
17 Eylül 2020

Protez saçlar iyi bir protez saç merkezi tarafından yapıldığında düzenli bakımla problemsiz biçimde kullanılabilirler. Farklı zaman dilimlerinde bakımı yapılması gerekli olan protez saçlarda bakım maliyetlidir ve gereklidir.
Protez saç bakımı 2 – 8 hafta arasında değişen zaman dilimlerinde yapılmalıdır. Bu süre kişiye göre değişmektedir. Ancak belirli bir rutinle bakım yapılması, protez saçın uzun ömürlü olmasına yardımcı olduğu gibi doğal bir saç bakımını da garantilemektedir.
Normal saçlar gibi uzamayan protezlerin bakımının ne kadar zamanda yapılması gerektiği sorusunun ideal cevabı 3 haftada bir olarak verilebilir.

Protez Saç Bakımında Neler Yapılır?

 • Saçlar, saç derisi ve yeni çıkan saçlara zarar vermeden çıkarılması için protez saç çözücü uygulanır.
 • Saç derisine bakım yapılır.
 • Protez saçın bakımı yapılır ve sorunlar varsa düzeltilir.
 • Su bazlı yapıştırıcı uygulanır.
 • Protez saç takılır.
  Bu şekilde yapılan saç bakımıyla tercih edilen protezde değişiklik olacaksa bakım seansları sırasında yapılabilir. Ancak herhangi bir değişiklik söz konusu değil ise bakım yapılarak işlem sona erer. Saç protezleri kadınlarda da erkeklerde de tercih edilebilir.Özellikle kanser tedavisi görenler için geçici olan aranan çözümlerde memnun edici sonuçların alınmasını sağlamayı başaran protez saçlar bakımlarının kolay olması sebebiyle herkes tarafından kolayca kullanabilir. Protez saç bakımında tercih edilen basım seçenekleri, normal saçlar gibidir. Saç Protezi Bakımı Maliyeti
  Saç protezi yaptıranlar genellikle saç protezlerini ucuza bakım yapan yerlerde taktırıp çıkarmaya meyillidir. Oysa bu durum oldukça sakıncalıdır. Kalitesiz yapıştırıcı ve çözücülerin kullanılması durumunda saç protezi zarar görebilir. Bu durumda ucuza bakım yaptırma hevesi saç protezinden olmayla sonuçlanabilir.
  Piyasası 90 TL’den başlayan bu uygulamalardan memnun edici sonuçların alınması için protez yaptırılan yerde protezlerin bakımının yapılması uygun olacaktır. Protez saç maliyeti hesaplanırken bu bakımlar da dikkate alınmalıdır. Saç ekimi imkanınız var ise saç ekimiyle saçlarınızı gürleştirebilirsiniz. Fakat saç protezlerinin gürlüğü ve görünümü kadar iyi bir sonuç alamayabilirsiniz.
  Saçlarınız bütünüyle kaybolmuşsa saç ekimi çok ince bir görünüm ile saçlarınızın görünmesini sağlayacaktır. Saçlarınızın güzel ve gür görünmesi için en iyi çözümlerden bir tanesi protez saç uygulamasıdır.
  İyi Bir Saç Protezi Nasıl Olmalıdır?
  İyi bir saç protezi için saç bakımında problemsiz biçimde sonuç veren ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Bu ürünleri kullanmanız durumunda saç proteziniz saçlarınızdan farksız olacaktır. İstediğiniz gibi şekillendireceğiniz saç protezleri, renk olarak da saçlarınızdan farksız olmaktadır.
  Bununla beraber fiyat konusunda değişiklik gösteren bu protezlerden elde edeceğiniz verim çok daha nitelikli olacaktır. Doğru saç protezi kullanmak saçlarınızdaki bu eklentinin doğal saçlarınız kadar konforlu ve rahat olduğunun da bir göstergesidir.

Protez Saçların Avantajları
Protez saçlar geniş bir saç modeli çeşitliliği sunmaktadır. Kısa sürede uygulanmakta olan ve yapay bir peruk gibi görünmeyen bu uygulamalar, saçın farklı yönlerde taranabilmesi ve değişik şekiller alabilmesi açısından oldukça önemlidir. En büyük avantaj zaman kaybı yaratmayan ve problemsiz biçimde kullanılmakta olan uygulama olmasıdır.

Protez Saç Nerede Yaptırılır?
Protez saçlar saç protez merkezlerinde yaptırılır. Ancak bu konuda seçim oldukça önemlidir. Kalitesiz saç kullanan ve Çin malı ürünlerle protez yapan merkezlerden uzak durulmalıdır. Bu merkezleri yerine tercih edeceğiniz protezleri markalaşmış ve sertifikası olan yerlerde yaptırmalısınız.