Doğal Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Bit Neden Olur ?
26 Ekim 2020
Saç Ekim İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
28 Ekim 2020

Uzun ve temiz saçların önemli kuralı sağlıklı beslenmektir. Tükettiğiniz gıdalar bedeninizi besler ve saçlarınızı etkiler. Saçlar proteinlerden meydana gelir bu sebeple beslenme düzeninize protein sayısını dengeli bir şeklinde ayarlayarak başlayabilirsiniz. Protein bakımından zengin olan besinler; tavuk, hindi, balık, yumurta, soya ürünleri, fasulye ve kuruyemişledir. Bu gıdalar sayesinde sağlıklı keratin üretimine yardımcı olacaksınız. Ayrı olarak kesinlikle C vitamini itibariyle varlıklı olan meyve ve sebzeler tüketilmesi gereklidir. C vitamini eksikliği saçların zayıflamasına ve matlaşmasına sebep olmaktadır.
Saçlarınızın sağlıklı bir şeklinde uzamasını istiyorsak, mutlaka düzleştirici ve maşa gibi ısı hasar veren saç ürünlerinden uzak durmalısınız. Bu arada saçınızı soğuk su ile durulamayı ve saç kremi kullanmayı ihmal etmeyiniz!

Saç Uzatıcı Maskeler
Soğan Maskesi
Soğan içeriğindeki sülfür ile epey varlıklı bir besindir. Çoğu insan saç uzatma ile ilgili kokusundan kaynaklı çekinse de saç uzatma konusundaki etkisi oldukça fazladır. Bu arada saçın erken beyazlamasında bile soğan suyunun tedavi etkisi bulunmaktadır.

Yumurta Maskesi
Yumurta yapısal olarak proteinden oluşmaktadır. Saçın sağlıklıklı olması içinde dışarıdan alacağınız protein en iyi etkisini gösterir. En doğal protein kaynağı olan yumurtayı saç bakımınızın her kısmında güvenle kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi
Elma sirkesinin yararları saymakla bitmez. Bilhassa saç köklerini uyararak saçların hızlı uzamasını sağlar ve sağlıklı görünmesine sebep olur. Saç derinizin pH düzeyini dengede tutmasına yardımcı olur.

Aloe Vera Maskesi
Cilt için vazgeçilmez bir nimet olan aloe vera saç için de bolca yarar sağlamaktadır. Gece yatmadan önce saça sürülen aloe vera hem saçın parlamasını hem de hızlı uzamasına yardımcı olur. Ancak sabah uyandığınızda saçınızı yıkamanız gerekmektedir.

Hint Yağı Maskesi
Hint yağı içinde barındıdığı omega 6 ve E vitamini vasıtası ile saç köklerini güçlendirerek saçların sağlıkı uzamasını sağlar.