Protez Saçın Avantajları Nelerdir?

Saç Dökülmesi
7 Eylül 2020
BANTSIZ PROTEZ SAÇ SİSTEMİ
10 Eylül 2020

Ciddi saç kayıplarına estetiksel açıdan iyi bir görünüm elde edilmesine olanak tanıyan protez saçlar, kullanım şekline ve üretim kalitesine göre kullanım süresi değişmektedir. Yani protez saçın ömrünün uzun veya kısa olması, birtakım faktörlere bağlıdır.

Burada bilinmesi gerekli olan en önemli şeylerden birisi, protez saçın doğallık seviyesinin az olması, uygulamanın ömrünü artırmaktadır. Yani uygulamanın bütünüyle doğal saçlardan oluşması, yapay oranı yüksek uygulamalara göre daha kısadır.

Yukarıda kısaca belirttiğimiz gibi protez saçın ömrü, doğru kullanımına ve bakımına bağlı şekilde değişmektedir.

Uygulamanın bakımı ve kullanımı doğru bir biçimde yapıldığında, doğal olarak daha uzun ömürlü olmaktadır. Ayrıca kullanılan protezin kalitesi ve uygulamanın iyi bir biçimde yapılması, protez saçın ömrü ne kadardır? Sorusuna verilebilecek cevapları arasındadır. Yani protezin nitelikli olması ve uygulayan merkezinin alanında uzman olması, protez saçın ömrünü uzatan faktörler arasında bulunmaktadır.

Tüm bu koşulları sağlamayı başaran protez saçın ömrü, yaklaşık olarak 1 senedir.

Protez Saçın Avantajları

Kellik sorunu yaşayanlar için çok kısa bir süre içinde sonuç vermesi, protez saçın avantajları arasında bulunmaktadır. Yani protez saç uygulamasına karar verdikten kısa bir zaman sonra, yeni görünümünüze kavuşmanız mümkündür.

Uygulamanın bir diğer avantajı da, herhangi bir yan etkisinin olmamasıdır.

Uygulamanın istenen sıklıkta yapılabilir olması da, protez saçın avantajları arasındadır.

İstediğiniz doğal saç renginde protez uygulaması mevcut olup, çok sayıda modelin bulunması sebebiyle uygulamayı yaptırmak isteyenlere farklı alternatifler sunulmaktadır.

Peruk ve benzeri uygulamalara göre en büyük avantajı ise, bütünüyle gerçek saçtan oluşmasıdır.

Geri dönüşüm olanağının olması da, protez saç uygulamasının sunmuş olduğu en büyük avantajlardan biridir. Yani uygulamadan sonra arzu ettiğiniz zaman, eski görünümünüze dönmeniz mümkündür.