Protez Saç Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler?

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri
14 Ekim 2020
Saç Nezlesi Nedir?
16 Ekim 2020

Saçları dökülen birçok şahıs saç ekimi yolunu düşünmektedir  ama saç ekimi bir miktar  zorlu   proses olmasından dolayı kişiler protez saç içeriğine de merak salmış durumda. Protez saç, saç ekimi gibi can yakıcı haller gerektirmeden kendi saçınızmış gibi  görüntüye sahip olmanızı sağlamaktadır. Protez saç ekimi yaptıracağınız zaman herhangi bir cerrahi müdahale veya ağrı oluşmaz. Başınızda kellik durumu yaşadığınız noktaya kaliteli bir  yapıştırıcı özelliği tespit edilen Solüsyonlar ile size özel hazırlanan protez saçlar uygulanır.
Protez Saçı Kimler Yaptırabilir?
Cinsiyet ayırt etmeksizin bayan ve erkek bireylerden 12 yaşını aşmış her yaş  protez saç ekimi yaptırabilir. Yanlızca dikkat edilmesi gereken bir konu bulunmaktadır. Protez saç ekimi yapılırken saç derinize  yapıştırıcı solüsyon ekimi yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı saç derisinde herhangi bir cilt hastalığı bulunmayan şahıslar protez saç ekimi yaptırabilirler. Bu nedenle  de yapılacak en doğru şey hekiminize danışmak olacaktır.
Protez Saç Programı Nasıl Yapılmaktadır?
Protez saç ekimi 3 evrede gerçekleştirilmektedir. Bu aşamalar gerçekleştirilirken herhangi bir zor durum yaşamamak içinde protez saç uygulamasına eksper şahıslar doğrulusunda yapması daha fazla güven teşkil etmektedir. Protez saç ekimi şu şekildedir:

1) Ölçü Alınması: İlk önce kafanızdaki protez saç ekimi yapılacak olan yerler belirlenir. Ardından tespit edilen bu saç olmayan yerler 8 ayrı ufak noktaya yeniden ayrılır. Yerleri bölme işi gerçekleştirildikten sonra ölçü alınması gereklidir. Başınızda tespit edilen saçsız tarafın çizimi yapılarak değer alınır. Ölçü alımı yapılırken hassas davranılması gerekir. Kafanızın yapısı ve saçsız tarafın ölçüsü alınarak kontrol edilir. Ölçü alındıktan sonra protez saç ekimi yapılacak olan tarafın kalıbı ortaya çıkartılır.

2) Protez Saç Yerleştirilmesi: Kafanızda kalıbı alınan bölge içinde saç yerleştirme prosedürü gerçekleştirilir. Saç yerleştirme işleminde saç yoğunluğu, saç rengi, saç yapısı ve saç biçimi belirlenir ve buna uygun saç yerleşimi yapılır. Bu seçimler gerçekleştirildikten sonra uygun protez saç ekimi solüsyonu ile protez saçın kafanıza yapıştırma olayı gerçekleştirilir.

3) Saç Tasarımı: Protez saçın yapıştırma olayı bittikten sonra en önemli  resim olan bölüme geçirmektedir. Yüzünüze uygun  şekilde protez saçın kesimi ve planlanması yapılır. Bu prosedür içinde tecrübe ve beceri epey önem taşımaktadır. Yüzünüze  uygulanan dizayn ile protez saç ekimi de tamamlanmaktadır.
Protez Saç Bakımı
Protez saç ekimi derli toplu olarak bakım yapması gereken uygulamadır. Ayda ortalama 2 kez protez saç bakımı yaptırılması önemlidir bu bakım süresi kişinin saç yapısına göre değişiklik göstereceği için en doğru bilgi, uygulamayı sağlayan uzman kişi veya kişiler  doğrulusunda sizlere verilecektir. Protez saç bakımı yaptırırken temiz  yerde yaptırmaya ayrı olarak özen verin. Diğer türlü saç derinizin enfeksiyon kapmasına neden olabilirsiniz.
Protez saçınıza kendiniz de bakım yapabilirsiniz. Protez saçlar  doğal saçlarınız gibi uzama göstermeyecektir. Protez saçlarınızı yıkarken ve bakım yaparken doğal ve kaliteli ürünler tercih edecek olursanız protez saçınızın ömrünü de uzatmış olursunuz.