Erkek Tipi Saç Dökülmesini Engellemek İçin 4 İpucu

SAÇLAR NEDEN DÖKÜLÜR?
23 Eylül 2020
Erkeklerde Protez Saç Çözümleri
25 Eylül 2020
 1. Saç köklerinizi besleyin.
  Düzenli beslenme ve iyi çalışan endokrin sistemi daha sağlıklı saç kökleri için yüksek önem arzeder. Bunun için proteince zengin ve temel B vitamin içeren yumurtayı tüketebilirsiniz. Saç derisi sağlığı bakımından büyük öneme sahip olan demir ve çinkoyu besin takviyesi olarak tüketebilirsiniz.
 2. Saç derinize hassas davranın
  Saçlarınızı sık sık şampuanlamak ya da boyamak, saç köklerine zarar verebilir. Aynı zamanda saçlarınızın daha çabuk kırılmasına ve güçsüzleşmesine neden olabilmektedir. Saçlarınız ıslakken taradığınızda düğümleşen kısımlarını çok yıpratmadan açmaya çalışmanızı öneririz. Eğer fön makinesi kullanıyorsanız, soğuk hava ayarında kullanmaya dikkat edin, bu şekilde saçlarınızın daha az zarar görmesine yardımcı olursunuz. Ayrıca saç derinizi direkt güneş ışığına maruz bırakmamaya özen gösterin, aksi halde saç derinizin kurumasına yol açabilirsiniz.
 3. Daha fazla uyuyun
  Birçok klinik çalışma uykusuzluğun saç dökülmesini tetiklediğini belirtmektedir. Uyku sırasında vücudunuzun yenilenme süreci devreye girer. Uyku sırasında, vücut kendini yeniler. Bağışıklık sistemi, hormon dengesi ve vücudun dayanıklılığının devamı için uyku düzen büyük önem arzeder.
 4. Hayatınızdaki stresi azaltın
  Günlük hayatta yaşamakta olduğunuz stres arttıkça, genel sağlığınızın ve saç deriniz de bu durumdan olumsuz olarak etkilebilir. Saç dökülmesi problemi yaşamakta olan insanların bir bölümü eşlerinin hala onları sevip sevmediğini sorgularken; bir bölümü ise sosyal ortamlardan kendisini soyutlamaya başlar. Sessiz kalarak durumu kendiniz için daha da zorlaştırmayın. Sorunlarınızı sevdiklerinizle açıkça konuşmayı deneyin veya saç dökülmesi probleminizi çözmek için uzman bir destek alın.